Lektori

Starptautiska kalpošanas darba eksperti runās par to, kā būt Līderim ar Jēzus sirdi.

“Es ļoti priecājos par to, ka Pola un Steisijs ieradīsies Latvijā. Septiņdesmito gadu beigās es un Steisijs abi bijām Dalasas teoloģijas semināra studenti. Mēs apmeklējām vienu draudzi, es un mana sieva Nensija bijām vienā Bībeles studiju grupā kopā ar Steisiju un Polu. Bet tad uz daudziem gadiem mūsu dzīves ceļi pašķirās. 

Un tad pagājušā gada oktobrī Keiptaunā, Dienvidāfrikas Republikā, Trešā Lozannas Pasaules evaņģelizācijas kongresa laikā es atkal nejauši saskrējos ar Steisiju. Tieši tad mēs sākām runāt par iespēju, ka viņi kopā ar sievu varētu atbraukt uz Latviju. 

Šis dzīvais piemērs parāda vienu no iemesliem, kādēļ man tik ļoti patīk piedalīties lielos sadarbības pasākumos. Dievs šādas reizes vienmēr lieto, savedot kopā cilvēkus, kuri pēc tam kopā var uzsākt kādus nozīmīgus projektus. Es daudzas reizes atkal no jauna esmu piedzīvojis, kā tas notiek." - Čaks Kellijs.

"BBI ar prieku informē, ka šī gada Lūgšanu dienu īpašie viesi un runātāji būs Dr. Steisijs un Pola Rainhārti (Dr. Stacy and Paula Rinehart).  Lūgšanu dienas notiek katru gadu kopš 1999. gada, un tas ir daudzkonfesionāls garīgas pilnveidošanās pasākums, kurā katru gadu uz trim dienām tiek aicināti piedalīties aptuveni 150 mācītāji, organizāciju un kalpošanu vadītāji, misionāri un viņu dzīvesbiedres, lai kopā pielūgtu, pārdomātu, lūgtu, aizlūgtu, piedzīvotu atjaunošanos un sadraudzību kopā ar citiem brāļiem un māsām, kuri arī kalpo Tam Kungam Latvijā. Šogad Lūgšanu dienas norisināsies no 9. līdz 11. maijam viesnīcā „Hotel Arkadia”, Apšuciemā, jūras krastā, aptuveni stundas brauciena attālumā no Rīgas.

Pola un Steisijs runās par tēmu Vadīt ar Jēzus sirdi. Pants, ko viņi ir izvēlējušies par moto: „Kas teicas paliekam Viņā, tam pienākas arī pašam tā dzīvot, kā Viņš ir dzīvojis” (1. Jāņa, 2-6).

Rainhārtu ģimene dzīvo Ralijas pilsētā (Raleigh), ASV Dienvidkarolīnas štatā, un viņiem ir liela pieredze kalpošanā dažādās valstīs. Steisijs kļuva par kristieti 1970. gadā, būdams virsnieks ASV armijā, pateicoties organizācijai „The Navigators”. Pēc dienesta beigšanas viņš ieguva bakalaura grādu biznesa administrēšanā Teksasas Universitātē Arlingtonā, Teoloģijas maģistra grādu Dalasas teoloģijas seminārā un doktora grādu kalpošanā (Doctor of Ministry) „Trinity Evangelical Divinity School” Čikāgā.

 Steisijs 30 gadus dažādā veidā ir bijis iesaistīts kalpošanā organizācijā “The Navigators”,  tai skaitā, būdams „CoMission Training Team” apmācību komandas izpilddirektors kādreizējā Padomju Savienībā. Viņi abi laika periodā no 1990. līdz 1998. gadam ir bijuši Krievijā neskaitāmas reizes, palīdzot apmācīt vairāk kā 1800 misionārus kalpošanai 68 pilsētās.

 Steisijam ir bijis tas gods 2000. gadā palīdzēt „MentorLink” kustības izveidošanā un uzsākšanā, un kopš tā laika viņš pilnu laiku ir darbojies šajā kalpošanā. Viņš ar lielu prieku iegulda jaunos līderos un palīdz izveidot nacionālas kustības, lai līderi varētu mācīties vadīt tā, kā to darīja Jēzus.  Viņš kopā ar Polu kopā ir sarakstījuši grāmatu Choices and Living in Light of Eternity (Izvēle un dzīvošana Mūžības gaismā), un viņš ir arī sarakstījis grāmatu Upside Down: the Paradox of Servant Leadership (Otrādi: Kalpošanas līderības paradokss)  (Navpress, 1998).

 Nedēļu pirms Lūgšanu dienām Steisijs vadīs intensīvu apmācības kursu Baltijas Pastorālajā Institūtā Rīgā – „Passing It On” – „Kā to nodot tālāk". Šī kursa mērķis ir sniegt līderiem zināšanas par Bībeles vērtībām, stratēģijām un praktiskajiem modeļiem, kas nes personiskas pārmaiņas, izmaiņas organizācijā un kalpošanas pavairošanos.

Pola ir pieredzējusi rakstniece, lektore un padomdevēja, un viņas uzmanības centrā ir palīdzēt sievietēm pilnvērtīgi izdzīvot visu, ko Dievs viņām ir paredzējis. Pola ir pabeigusi studijas Tenesijas Universitātē un ir sarakstījusi daudzas grāmatas, to skaitā Strong Women, Soft Hearts (Spēcīgās sievietes ar maigajām sirdīm) un Better than My Dreams (Labāk kā manos sapņos); nesen viņa izdeva jaunu grāmatu Sex and the Soul of a Woman (Sekss un sievietes dvēsele). Paula ir laulības un ģimenes padomdevēja, un viņa ar lielu prieku palīdz sievietēm izprast lielos jautājumus, kādi slēpjas viņu sirdīs, aplūkojot tos Dieva mīlestības un patiesības gaismā.

Sestdienā pirms Lūgšanu dienām – 7. maijā – Pola būs galvenā runātāja nozīmīgā konferencē sievietēm, kas tiks organizēta Rīgā.

Polai un Steisijam patīk būt kopā ar saviem mazbērniem, strādāt dārzā, pavadīt laiku kalnos un lasīt.

Jūs varat vairāk uzzināt par Rainhārtu ģimeni un viņu kalpošanām:

Organizācija “Mentor Link International” – www.MentorLink.org

Polas kalpošana - uzrunas un sarakstītais – www.paularinehart.com

Globālais mentorēšanas projekts -Global Mentoring Project

Līdera Derība - The Leader’s Covenant

40 dienas ar Jēzu - 40 Days With Jesus.

Atbalsta: